BREAKING NEWS

“Do ndodhë shumë shpejt”, Spartak Ngjela reagon pas deklaratës tronditëse të ish-këshilltarit Bolton dhe zbulon çfarë e pret presidentin

“Do ndodhë shumë shpejt”, Spartak Ngjela reagon pas
x

Rajoni

Rinumërimi Kosovë/ Përleshje mes vëzhguesve të Nismas dhe Vetvendosje

Rinumërimi Kosovë/ Përleshje mes vëzhguesve të Nismas
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR), ka ndodhur sot një përleshje mes vëzhguesve të Nismas dhe VV-së.
 
Të paktën kështu ka deklaruar zëdhënsi i Nisma, Endrit Zabërgja, i cili përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se është sulmuar nga vëzhguesit e Vetëvendosjes.
 
“Tinëzarët qyqarë të Vetëvendosjes, të cilët nuk po mund ta kontrollojnë mllefin që u shkaktua nga anulimi i votave SRPSKA, po e manifestojnë me sulme nga mbrapa sepse ju mungon guximi për ballafaqim direkt dhe me argumente”, ka shkruar Zabërgja.
 
Mediat kanë kontaktuar edhe përfaqësuesin e LVV-së në KQZ, Adnan Rrustemi, i cili ka thënë se nuk është në dijeni për këtë rast.