Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rinumërimi Kosovë/ Përleshje mes vëzhguesve të Nismas dhe Vetvendosje

Postuar: 21/11/2019 - 15:14

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR), ka ndodhur sot një përleshje mes vëzhguesve të Nismas dhe VV-së.
 
Të paktën kështu ka deklaruar zëdhënsi i Nisma, Endrit Zabërgja, i cili përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se është sulmuar nga vëzhguesit e Vetëvendosjes.
 
“Tinëzarët qyqarë të Vetëvendosjes, të cilët nuk po mund ta kontrollojnë mllefin që u shkaktua nga anulimi i votave SRPSKA, po e manifestojnë me sulme nga mbrapa sepse ju mungon guximi për ballafaqim direkt dhe me argumente”, ka shkruar Zabërgja.
 
Mediat kanë kontaktuar edhe përfaqësuesin e LVV-së në KQZ, Adnan Rrustemi, i cili ka thënë se nuk është në dijeni për këtë rast.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 16:42

Sipas disa mediave të Kosovës në mbledhjen e sotme të Kryesisë, lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti ka propozuar disa emra për president të shtetit.

Postuar: 14/12/2019 - 15:09

Presidenti Hashim Thaçi ka përkujtuar sot komandantin e të UÇK, Mujë Krasniqi, në 17 vjetorin e

Postuar: 14/12/2019 - 09:58

Sindikatat e shëndetësisë dhe të arsimit në Kosovë u hodhën dje në një grevë paralajmëruese, kund

Postuar: 13/12/2019 - 22:30

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, është shprehur se e ka çliruar shtetin nga ata që u mun

Postuar: 13/12/2019 - 20:48

Takimi i rradhës mes liderit të Vetëvendosjes dhe atij të LDK-së Isa Mustafa ka përfunduar sërish

Postuar: 13/12/2019 - 17:47

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, njofton se  “duke respektuar kërkesën e shumicës s

Postuar: 13/12/2019 - 15:18

Shtyrja e mundshme e sërishme në pranverë e vendimit për fillim të negociatave për anëtarësim t