BREAKING NEWS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant Balla zbardh vendimet e rëndësishme që u diskutuan sot në mbledhjen me dyer të mbyllura të PS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant
x

Rajoni

Rritja e infektimeve me Covid-19 vijon të mbetet alarmante, ja si paraqitet situata në Maqedoninë e Veriut

Rritja e infektimeve me Covid-19 vijon të mbetet alarmante, ja si paraqitet

Maqedonia e Veriut ka shënuar 185 të infektuar dhe 11 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Rritje ka shënuar kjo e shtunës sa i përket shifrave të një dite më parë teksa shihet se Shkupi vijon të mbetet qyteti më problematik me 96 raste të reja.

Shtim i rasteve ka ndodhur dhe në Strugë që ka 20 raste të reja, Dibra e Madhe 18, Tetova 14 kurse Kumanova vetëm 2.

Ndërkohë viktimat janë shënuar 8 në Shkup, 1 në Kumanovë, 1 në Shtip dhe 1 në Tetovë.