BREAKING NEWS

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja Yuri Kim shfaqet si kurrë më parë (Pamjet)

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja
x

Rajoni

Rritja e infektimeve prej pandemisë vijon të mbetet alarmante, ja si paraqitet situata në Maqedoninë e Veriut

Rritja e infektimeve prej pandemisë vijon të mbetet alarmante, ja si

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se brenda 24 orëve janë regjistruar 163 raste të reja me Covid-19.

Shkupi mban kryeministrin si qytetin me më shumë të prekur, me 70 të infektuar. Ndër zonat e tjera më të prekura rezultojnë edhe Tetova me 25, Shtipi me 14 dhe Gostivari me 14.

Sipas Ministrisë së Shëndetësië, 3 persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi, ndërsa 40 janë shëruar. Në Maqedoninë e Veriut janë zyrtarisht 3284 raste aktive me Covid-19.