BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Politike

“Ruaju nga ata që ju ke bërë mirë”, Bujar Nishani i dërgon mesazhin e koduar Lulzim Bashës

“Ruaju nga ata që ju ke bërë mirë”, Bujar

Ish-presidenti Bujar Nishani është një ndër zërat kritikë brenda PD-së që ka kërkuar largimin e Lulzim Bashës nga kreu i partisë.

Pas rizgjedhjes së Bashës në krye të Partisë Demokratike me votat e 80% të demokratëve ka sjell një përplasje ndërmjet Nishanit dhe Bashës. Nishani si kundërshtar i Bashës i kërkoi atij largimin nga Partia Demokratike dhe zgjedhjen e një kryetari të ri.

Por vota e demokratëve duket se shkoi sërish në favor të Bashës, ky i fundit në mbledhjen e djeshme paralajmëroi ndryshim të statutit të partisë Demokratike.

Kreu i partisë Demokratike ka nisur procesin e rifreskimit të strukturave dhe  largimin e Nishanit nga kreu i Këshillit Kombëtar të partisë Demokratike.

Ky vendim duket se nuk i ka pëlqyer Nishanit i cili me  anë të një postimi në "Facebook" i kujton nderet që i ka bërë Bashës.

"Ruaju nga ata që ju ke bërë mirë", shkruan Nishani.

“Ruaju nga ata që ju ke bërë mirë”, Bujar

Më të lexuarat