Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Seanca për Kosovën në Parlamentin serb, zbulohet se çfarë do ndodhë nesër

Postuar: 26/05/2019 - 22:38

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç do të flasë për të paktën dy orë në një sesion të posaçëm të Parlamentit të Serbisë për Kosovën, të planifikuar për nesër.

Mësohet se në fjalimin e tij, Vuçiç do të paraqesë fakte historike rreth marrëdhënieve midis serbëve dhe shqiptarëve, por gjithashtu do të paraqesë një analizë të detajuar të marrëdhënieve aktuale të këtyre dy popujve, ku edhe do të flasë për zgjidhje konkrete në të ardhmen.

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq, ministrat dhe drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriç do të jenë pjesë e kësaj seance në Kuvendin e Serbisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 14:55

Kandidatja për kryeministre e Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani ka reaguar për situatën e tërmeteve në Shqipëri. Osmani është solidarizuar me të lënduarit pas tërmeteve të 24 orëve të fundit.

Postuar: 21/09/2019 - 19:47

Gjatë prezantimit të Programit Nacional për Zhvillim dhe Punësim, kandidatja e Lidhjes Demokrat

Postuar: 21/09/2019 - 19:45

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, sot ka qenë për vizitë në fsh

Postuar: 21/09/2019 - 18:56

Ish-presidenti i Jugosllavisë dhe ish-kryeminsitër i Serbisë, Vojislav Kostunica propozoi sot n

Postuar: 21/09/2019 - 15:12

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç tha sot se kërkesa e Përfaqësuesit Special të SHBA për Ball

Postuar: 21/09/2019 - 14:26

Një 32-vjeçar nga Kosova e ka vrarë gruan e tij me një shkop druri në Vienë.

Postuar: 21/09/2019 - 07:32

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç i ka thënë dje hapur opinionit serb se Amerika pret nga vendi i