Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Senatori amerikan vizitë në Kosovë, çfarë do të diskutohet?

Postuar: 13/04/2017 - 10:30

Senatori amerikan, John McCain gjatë ditës së sotme do të qëndrojë për vizitë në Kosovë.

Gjatë qëndrimit në vendin tonë, ai në një seancë solemne do t`i adresohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Kjo seancë do të mbahet në orën 14:30 derisa McCain para kësaj seance do të takohet me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me fillim nga ora 13:45.

Më pas, senatori amerikan John McCain do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa në orën 15:10.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 07:54

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet ditën e sotme në një seancë të jashtëzakonshme plenare.

Postuar: 23/06/2019 - 19:59

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka publikuar ndryshimet në kabinetin e tij qeveri

Postuar: 22/06/2019 - 23:54

Nisma e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emanuel Macron, për një takim n

Postuar: 22/06/2019 - 20:31

Departamenti Amerikan i Shtetit ka deklaruar se SHBA vazhdon ta përkrahi dialogun mes Kosovës dhe

Postuar: 22/06/2019 - 15:30

Presidenti Hashim Thaçi i ka bërë përgjegjëse institucionet e Kosovës pse po dështon Samiti i P

Postuar: 21/06/2019 - 18:55

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, ka folur në lidhje me çështjen e heroit Go

Postuar: 21/06/2019 - 18:53

Propozim ligji për regjistrimin është lëshuar në procedurë parlamentare e cila do të zgjatë.