BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Rajoni

Serbët e Bosnjës nuk i ndalin kërcënimet, bashkëpunëtori i ngushtë i Dodikut shprehet i bindur: Do ndahemi shumë shpejt

Serbët e Bosnjës nuk i ndalin kërcënimet,

“Serbët e Bosnjës duhet të jenë të durueshëm dhe të presin për një rregullim të ri të forcave në botë për të realizuar përfundimisht qëllimin e tyre përfundimtar, shkëputjen e territorit ku ata janë shumicë nga Bosnja dhe Hercegovina”, tha Kryetari i Parlamentit të Republikës Srpska, Nenad Stevandiç. Në seancën e Asamblesë Kombëtare të RS të mbajtur në Banja Luka, në rendin e ditës së së cilës ishte një rezolutë me të cilën ai subjekt do të mbështeste kërkesat e Beogradit, Stevandiç i siguroi përfaqësuesit se duhet të insistohet në sfidën e pavarësisë. Ai tha se për këtë, ashtu si për qëllimet e lidershipit serb të Bosnjës, do të vijë koha kur balanca e fuqive në botë të ndryshojë. "Ne duhet të presim për një rregullim të ri të forcave dhe do të ketë një të tillë," tha Stevandiç, i cili njihet si një aleat i ngushtë i udhëheqësit aktual të serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik, i cili ka kërcënuar hapur ndarjen e RS nga BiH prej vitesh. Teza e Stevandiçit është se qytetarët duhet të jenë të durueshëm dhe të presin momentin kur "nuk do të ketë më rezistencë" ndaj vendimmarrjes së pavarur nga serbët, duke aluduar dukshëm në mbështetjen e Perëndimit për integrimin territorial dhe sovranitetin e BeH si dhe pavarësinë e Kosovës. Në fund të majit, Stevandiç vizitoi Rusinë për të diskutuar çështjet e mbrojtjes së mjedisit dhe u takua me nënkryetaren e Këshillit të Federatës së Parlamentit rus, Konstantina Kosaçeva. Pas kësaj, ai u mburr se RS ka "kontakte të shkëlqyera" dhe se ai udhëheq një "politikë të shkëlqyer dhe të ekuilibruar". Sakaq, vetëm pak ditë më parë, Dodik ishte gjithashtu në Rusi dhe u takua me Putinin në Moskë, me të cilin ka treguar shpesh se ruan miqësi.

Më të lexuarat