Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Serbi, dënohen katër personat që dogjën Ambasadën amerikane

Serbi, dënohen katër personat që dogjën Ambasadën amerikane

Postuar: 14/11/2017 - 15:43

Gjykata e Lartë në Serbi, ka dënuar katër persona në lidhje me djegien e Ambasadës Amerikane në Beograd, gjatë protestave “Kosova është Serbi” në vitin 2008.
 
Të lartpërmendurit kanë marrë dënimin 5-6 muaj burgim me kusht, ndërsa tre të tjerë janë liruar nga akuzat.
 
Dënimet nuk do të zbatohen nëse të dënuarit nuk kryejnë ndonjë vepër tjetër në afat kontrolli deri në dy vjet, shkruan Tanjug,
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 17

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/02/2018 - 20:37

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha sot në një intervistë se serbët nuk do ta pranojnë plotësisht pavarësinë e Kosovës, në këmbim të anëtarësimit në Bashkimin Evropian, duke paralajmëruar se çdo vendim për normalizimin e lidhjeve do të duhet të vendoset përpara votuesve serbë.
 
Radev-Xhaferi: Bullgaria mbështet Maqedoninë në NATO e BE

Postuar: 17/02/2018 - 20:06

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev dhe kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi thanë dje në takimin mes tyre në Shkup, se nënshkrimi i Marrëveshjes për fqinjësi të
Mediat greke: Negociatat për emrin e Maqedonisë hyjnë në ujëra të panjohura

Postuar: 17/02/2018 - 15:44

Para përfundimit të muajit, Parlamenti grek do ta ratifikojë fazën e dytë të Marrëveshjes për stabilizim dhe asocjim të Maqedonisë me BE-, ndërsa menjëherë pas saj Greqia do t
Ish-presidenti i SHBA, George W. Bush, uron Kosovën për 10 vjetorin e Pavarësisë

Postuar: 17/02/2018 - 15:36

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush ka uruar sot shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.
 
Serbia vazhdon të bllokojë Kosovën

Postuar: 17/02/2018 - 15:34

Autoritetet e Serbisë vazhdojnë të kontestojnë pavarësinë e Kosovës, por si rrallëherë ato janë deklaruar me rastin e këtij përvjetori, duke thënë se për Serbinë kjo nuk ndrys
Haradinaj: Seanca për demarkacionin mund të mos mbahet nesër

Postuar: 17/02/2018 - 15:22

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nesër mund të mos ketë seancë për demarkacionin, dhe me shumë gjasa seanca për votimin e marrëveshjes se vijës kufitare me Malin e Zi
Rita Ora arrin në Kosovë

Postuar: 17/02/2018 - 15:19

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora sapo ka arritur në aeroportin “Adem Jashari”.