Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Serbi/ Kapet rreth 5 milionë euro marijuanë nga Kosova

Postuar: 20/03/2017 - 18:42

Policia serbe ka sekuestruar një sasi prej 1.1 ton marijuanë, vlera e të cilës i kalon 5 milionë euro.

Gjashtë persona kanë përfunduar në pranga, ndërsa aksioni u përshëndet edhe nga ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsa Stefanovic.

Mediat serbe shkruajnë se lënda narkotike ishte siguruar nga Kosova dhe se trajtimi i saj ishte bërë për një periudhë të gjatë, ndërsa synimi përfundimtar përveç tregut serb, ishte edhe Evropa Qendrore.

Duke e konsideruar si punë të vështirë të policisë serbe, ministri Stefanovic tha se kjo është ngarkesa më e madhe e sekuestruar ndonjëherë në vend.

Ai tha se qeveria e Serbisë është e gatshme të jetë shtyllë në rajon në luftën kundër narkotrafikut dhe se policia kishte hequr një ton drogë nga duart e të rinjve serbë.

Sasia e drogës është gjetur e fshehur në qytetin Obrovac, në një ndërtesë të posaçme. Prokuroria pretendon se anëtarët e grupit të arrestuar vepronin nga territori i Kosovës.

 

 

 

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 28/03/2017 - 20:06

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka anuluar vizitën në Kosovë. Thotë se nuk pranon kushtet e vendosura nga Qeveria në Prishtinë.

“Nuk vjen në konsiderim ky presion dhe cirku çfarë ka bërë Prishtina”, ka thënë Vuçiq për televizionin publik të Serbisë.

Postuar: 28/03/2017 - 13:11

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan për çështjet evropiane dhe euro-aziatike, Hoyt Brian Yee viziton sot Kosovën por nuk do të takohet me Presidentin Hashim Thaçi.

Postuar: 27/03/2017 - 10:47

Në prag të zgjedhejve presidenciale, duket se liderët serb duan të mbajnë gjallë frymën nacionaliste.

Postuar: 26/03/2017 - 22:35

Dy tifozë rusë janë shtruar në spital me lëndime të rënda në trup, pasi u goditën me thika pas ndeshjes miqësore të futbollit mes “Yllit të Kuq” të Beogradit dhe Lok

Postuar: 26/03/2017 - 19:02

Lideri i VMRO-DPMNE-së dhe ish-kryeministër i Maqedonisë Nikolla Gruevski, në profilin e tij zyrtar në Facebook, ka shkruar se një qeveri e cila zbaton Deklaratën e Tiranës nuk

Postuar: 26/03/2017 - 19:00

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë ka reaguar përmes një njoftimi për mediat ndaj postimit të liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski në Facebook, ku ai thotë se qeveria që p