BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Rajoni

“Serbia ka qenë në rrugën evropiane për dekada”, ministri serb reagon ashpër ndaj rezolutës së BE: Vetëm dikush që nuk di asgjë për Serbinë, që është arrogant ose deputet i PE, mund të na kërkojë njohjen e Kosovës

“Serbia ka qenë në rrugën evropiane për dekada”,

Ministri i brendshëm i Serbisë Aleksandar Vulin ka reaguar pas miratimit të raportit për Serbinë në Komisionin për Politikë të Jashtme të PE, Vulin tha se kushdo që kërkon vendosjen e sanksioneve ndaj Moskës tregon që nuk di asgjë për vendin e tij dhe është arrogant”, tha Vulin.

“Vetëm dikush që nuk di asgjë për Serbinë, që është arrogant ose që është deputet i Parlamentit Evropian, ose të treja gjërat njëherësh mund t’i kërkojë Serbisë të vendosë sanksione ndaj Rusisë dhe të njohë të ashtuquajturën Kosovë, të gjitha në të njëjtën rezolutë”, është shprehur ai.

Sipas tij, Serbisë i kërkohet të ketë më shumë pluralizëm mediatik dhe në të njëjtën kohë të kërkojë ndalimin e mediave, themeluesit e të cilave janë nga Rusia, sipas tij sepse bëjnë propagandë ruse.

“Serbia ka qenë në rrugën evropiane për dekada dhe duket se është koha e duhur që neutraliteti ushtarak të shndërrohet në neutralitet politik. Nëse nuk është e qartë se pse, atëherë mos ngurroni të lexoni rezolutën në të cilën kërkohet nga Serbia të bëjë atë që nuk mund dhe nuk dëshiron.

Serbia do të vazhdojë t’i përmbahet vazhdimisht parimeve të integritetit territorial, gjë që nuk mund të thuhet për Bashkimin Evropian”, theksoi Vulin.