BREAKING NEWS

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri dy vëllezër (Emrat)

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri
x

Rajoni

Serbia merr vendimin për hapjen e kufijve, zbulon datën dhe vendet me të cilat do të lirohet lëvizja

Serbia merr vendimin për hapjen e kufijve, zbulon datën dhe vendet me

Ministri i Jashtëm, Ivica Daçiç deklaroi se prej 1 qershorit, Serbia do të rihapë kufijtë për shtetasit e Bosnjë dhe Hercegovinës, të Malit të Zi, të Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut.

Kufijtë në rajon janë mbyllur qysh në mes të muajit mars, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Daçiç tha se kufizimet për qytetarët e vendeve të Bashkimit Europian do të mbeten në fuqi së paku deri më 15 qershor.

Duke folur për mediet serbe, Daçiqi tha se këto janë qëndrimet e Serbisë dhe se hyrja e qytetarëve serbë në vendet e tjera do të varet nga rregullat që i kanë ato vende.

Serbia është vendi më i prekur nga koronavirusi në rajonin e Ballkanit Perëndimor, me mbi 10.000 persona të infektuar dhe 220 viktima. REL