BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Rajoni

Serbia nuk di të ndalë sulmet ndaj Kosovës/ Përdor ambulanca për qëllime kriminale, ja çfarë u gjet në automjet

Serbia nuk di të ndalë sulmet ndaj Kosovës/ Përdor ambulanca

Serbia ende po përdor ambulancat për qëllime kriminale dhe terroriste. Mediat serbe raportuan se një autoambulancë është ndalur duke transportuar lëndë narkotike. Ambulanca dyshohet se u përket strukturave ilegale të Serbisë në veri të Kosovës.


Përdorimi i autoambulancave për qëllime kriminale është bërë nga serbët vitin e kaluar në veri të Kosovës. Organizata terroriste “Brigada e Veriut” kishte transportuar armë me autoambulanca për të sulmuar institucionet e Kosovës dhe paqeruajtësit e NATO-s.

Alarmin për këtë çështje e ka ngritur edhe deputetja britanike Alicia Kearns. Ajo kishte thënë se nga Serbia në Kosovë po kontrabandohen armë.

Sipas saj, armët janë transportuar me autoambulanca dhe janë dërguar në kishat ortodokse.

Kearnsi tha se edhe ushtarët e KFOR-it nga Britania ishin në dijeni të këtyre aktiviteteve kriminale të strukturave serbe në Kosovë.

“Qeveria është e vetëdijshme, se ka armë që po kontrabandohen përtej kufirit nga Serbia në kishat ortodokse me ambulanca. Kur trupat tona u njoftuan për këtë dhe u përpoqën të merrnin leje për të shkuar dhe për t’i marrë, procesi i lejes zgjati shumë. Në kohën kur ata patën lejen – ndodhi e papritura – një ambulancë kishte shkuar tashmë në kishë dhe kishte nxjerrë përsëri të gjitha armët”, tha Kearnsi.