Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë Ramës dhe Bashës: Ju jeni pala përgjegjëse, mos harroni marrëveshjen e ...

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë
x

Rajoni

Shërbimi Meteorologjik Kombëtar i Greqisë jep alarmin, shpërndan buletinin urgjent: Kryeqyteti pritet të jetë në “zemrën” e ciklonit Mesdhetar...

Shërbimi Meteorologjik Kombëtar i Greqisë jep alarmin,

Meteorologët kanë parashikuar një stuhi të fuqishme që do të prekë zonat mesdhetare më 18 shtator. Stuhia tropikale do të sjellë era të forta deri në 200 km/h dhe rrebeshe shiu.

Greqia është në alarm pasi meteorologët paralajmërojnë se clikoni me emrin “Ianos” nisi në jug të detit Jon duke rrezikuar seriozisht disa qytete greke, përfshi Athinën siç paralajmërojnë meteorologët.

Shërbimi Meteorologjik Kombëtar i Greqisë ka shpërndarë një buletin urgjent të parashikimit të motit duke i bërë thirrje qytetarëve që të tregojnë mjaft kujdes.

Madje, meteorologët grekë parashikojnë duke parë trajektoren e ciklonit që Athina në jetë në qendër të tij duke rrezikuar të shkaktojë dëme të mëdha materiale.