BREAKING NEWS

Ja ministrat që pritet të shkarkohen në vjeshtë, Majko e Lleshaj më të rrezikuarit, sondazhet fundosin shumicën e anëtarëve të kabinetit

Ja ministrat që pritet të shkarkohen në vjeshtë, Majko e
x

Rajoni

Shihni sa raste të reja me Covid-19 u shënuan sot në Maqedoninë e Veriut

Shihni sa raste të reja me Covid-19 u shënuan sot në

94 raste të reja me covid-19 në Maqedoninë e Veriut, nga 830 teste të kryera. Të shëruar kanë rezultuar 42 pacientë, ndërkaq 8 persona kanë ndërruar jetë.

Sipas qyteteve, rastet e reja: në Shkup janë regjistruar 49, Kumanovë-2, Shtip-8, Prilep-1, Tetovë-6, Strugë-2, Gostivar-13, Koçanë-2, Sveti Nikollë-9 dhe Kërçove-2.

Sipas qyteteve, pacientë të shëruar: Shkup-27, Shtip-8, Prilep-8, Tetovë-8, Veles-3, Koçani-2. Tetë persona kanë humbur jetën, dy nga Shkupi, një nga Prilepi, Struga, Ohri, dy nga Gostivari dhe një nga Kërcova.

Më të lexuarat