BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Rajoni

“Shkalla e vdekshmërisë është shumë e lartë”/ Rëndohet situata nga koronavirusi në Greqi, të intubuarit nuk kanë shtretër, flasin ekspertët

“Shkalla e vdekshmërisë është shumë e

Koronavirusi ka mbërthyer Greqinë Veriore, ku spitalet janë nën presion të madh dhe shtretërit e ICU janë të zënë në një përqindje jashtëzakonisht të madhe. Konkretisht, në spitalet AHEPA të gjitha shtretërit e ICU janë të zëna. Katër pacientë janë intubuar jashtë njësisë së kujdesit intensiv.

“Këtë mëngjes kishte gjashtë raste të intubuara të koronavirusit në një klinikë, në një listë pritjeje në AHEPA që nga mbrëmë”, thotë presidenti i POEDIN, Michalis Giannakos, duke folur për Mega.

Sipas informacioneve nga LIVE NEWS, dy pacientët arritën të gjejnë një shtrat dhe u shërbyen ndërsa katër mbetën të intubuar në një repart të përbashkët të spitalit. Të gjashtë pacientët janë të pavaksinuar.

“Shkalla e vdekshmërisë është shumë e lartë në të gjitha njësitë e kujdesit intensiv. Ju nuk keni një mushkëri që të oksigjenohet. E gjithë mushkëria është shkatërruar. Nëse shihni një mushkëri, nëse shihni një rreze x ose një skanim CT të një personi të rëndë me covid, do të keni frikë”, thotë drejtori i shërbimit mjekësor të spitalit të Serresit, Dimitris Balaxis.

Në Kavala, shtatë nga shtatë shtretër të kujdesit intensiv janë të zënë. Në spitalin e Aleksandropolisit kanë mbetur vetëm tre shtretër bosh.