BREAKING NEWS

“Faktet janë kokëforta”/ Epidemiologu Alimehmeti publikon studimin: Vdekshmëria e koronavirusit është krahasuar me vdekshmërinë që sjell një aksident automobilistik. Lajmi i mirë është që…

“Faktet janë kokëforta”/ Epidemiologu Alimehmeti publikon
x

Rajoni

‘Shkundet’ Bosnje Hercegovina nga lëkundjet e tërmetit, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra (FOTO)

‘Shkundet’ Bosnje Hercegovina nga lëkundjet e tërmetit,

Duket që toka nuk po gjen qetësinë e duhur, një tjetër lëkundje tërmeti është shënuar ditën e sotme në Bosnje.

Sipas të dhënave zyrtare, epiqendra është 76 km në jugperëndim të Sarajevës ose 69 km në veri të Dubrovnikut në orën 11:45 me orën lokale.

Tërmeti ka pasur një magnitudë 4.2 dhe me thellësi 10 km. Deri tani nuk raportohet për dëme apo njerëz të lënduar.

‘Shkundet’ Bosnje Hercegovina nga lëkundjet e tërmetit,