BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron kthesën e madhe në politikën shqiptare

Spartak Ngjela paralajmëron kthesën e madhe në politikën
x

Rajoni

Shkundet Greqia, shënohen lëkundje të forta tërmeti, ja sa ishte magnituda

Shkundet Greqia, shënohen lëkundje të forta tërmeti, ja sa

Një tërmet me magnitudë 4.9 ka goditur Greqinë vetëm pak minuta më parë. Tërmeti u shënua në perëndim të Athinës 17 km nga qyteti i Aigio.

Sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik, lëkundjet ishin në thellësi 13 kilometër dhe ka shkaktuar edhe lëkundje të forta. Epiqendra e tërmetit u lokalizua 23 km nga Patra.

Deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme material.