BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë nëse BE nuk ‘na hap dyert’? Rama del me mesazhin e fuqishëm: Ballkani Perëndimor ofron shanse për aktorë që s’kanë qëndrim dashamirës, ja sa rrezikon Shqipëria

Çfarë do të ndodhë nëse BE nuk ‘na hap
x

Rajoni

Shkundet sërish Greqia, shënohet një tjetër tërmet i fuqishëm, ja sa ishte magnituda

Shkundet sërish Greqia, shënohet një tjetër tërmet i

Një dridhje sizmike është shënuar rreth orës 01:10 në zonat e Etoloakarnania në Greqi.

Tërmeti kishte një magnitudë prej 4.4 të shkallës Rihter dhe epiqendra e tij ishte e vendosur 20 kilometra në perëndim-jugperëndim të Karpenisi , ndërsa thellësia e vatrës është përcaktuar në 17.7 kilometra, në bazë të zgjidhjes rishikuar të Institutit Gjeodinamik të Asteroscope Kombëtar.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare, tërmeti kishte një magnitudë 4.6 ballë në shkallën Rihter dhe epiqendra e tij ishte 20 kilometra në perëndim-jugperëndim të Karpenisi.