BREAKING NEWS

Masat shtrënguese për parandalimin e përhapjes së COVID-19, Komiteti Teknik i Ekspertëve komunikon vendimin e fundit

Masat shtrënguese për parandalimin e përhapjes së COVID-19,
x

Rajoni

Shkundet sërish toka, një tërmet i fuqishëm godet këtë shtet

Shkundet sërish toka, një tërmet i fuqishëm godet

Një tërmet me madhësi 5.4 ballë të shkallës Rihter tronditi Qipron para pak minutash.

Sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare tërmeti kishte një thellësi prej 10 km dhe një vendndodhje 38 km në juglindje të Nikosisë.

Sipas mediave qipriote, tërmeti u ndje në të gjithë ishusllin, veçanërisht në Nikosia dhe Larnaka,

Për shkak të lëkundjeve, seanca plenare e parlamentit u pezullua për votimin e buxhetit.

Fatmirësisht ssnjë dëm nuk është raportuar deri më tani.