BREAKING NEWS

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja Yuri Kim shfaqet si kurrë më parë (Pamjet)

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja
x

Rajoni

Shpërthen keq koronavirusi në Rajon, nuk mbetet pas as Serbia për shifrat e larta të regjistruara të pandemisë

Shpërthen keq koronavirusi në Rajon, nuk mbetet pas as Serbia për

Edhe pse Serbia regjistron shifra të larta të pandemisë, autoritetet vendosën të zhvillojnë zgjedhjet parlamentare.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi për 91 raste të reja me Covid-19, duke e çuar në 12.894 totalin e të prekurve nga koronavirusi.

Po në 24 orët e fundit pati edhe një viktimë. Numri i përgjithshëm i fataliteteve arriti në 261.

Ditët e fundit, me hapjen e vendit, u rrit edhe numri i të shtruarve në terapinë intensive, me frymëmarrje të orientuar, 19 deri tani, më shumë se dyfishi i disa javëve më parë.