BREAKING NEWS

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet një person në makinë

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet
x

Rajoni

Shpërthim i fuqishëm me eksploziv në shtëpinë e prezantuesit të njohur televiziv, policia shkon me urgjencë në vendngjarje, dalin pamjet (FOTO)

Shpërthim i fuqishëm me eksploziv në shtëpinë e

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur banesën e prezantuesit të njohur grek, Menios Fourthiotis në zonën e Dionysos gjatë mesnatës që lamë pas.

Sipas mediave greke, qendra e veprimit të menjëhershëm ka marrë një telefonatë për një shpërthim të mundshëm. Një forcë e fortë policie shkoi në vend. Ata rrethuan zonën dhe hetuan për të zbuluar nëse kishte të lënduar, ndërsa zbuluan se kishte vërtet një shpërthim me fuqi të ulët nga një pajisje shpërthyese e improvizuar.

Imazhi i parë i kryer nga policia ka shkaktuar dëme në derën e garazhit dhe një nxirje të vogël. Oficerët e policisë të Departamentit të Asgjësimit të Mjeteve Shpërthyese janë në vendngjarje për të gjetur dhe mbledhur mbetjet e pajisjes të vendosura nga persona të panjohur.

Kujtohet se gjashtë ditë më parë një person i panjohur hapi zjarr me kallashnikov, duke synuar rrethimin e shtëpisë së prezantuesit, duke shkaktuar dëme në tendën e jashtme të rezidencës luksoze. Policia kishte mbledhur 13 gëzhoja në vend.

Shpërthim i fuqishëm me eksploziv në shtëpinë e

Shpërthim i fuqishëm me eksploziv në shtëpinë e

Shpërthim i fuqishëm me eksploziv në shtëpinë e

Shpërthim i fuqishëm me eksploziv në shtëpinë e

Shpërthim i fuqishëm me eksploziv në shtëpinë e