BREAKING NEWS

“Me hapa të matur”, Rama liron një nga masat shtrënguese dhe zbulon objektivin për muajt e ardhshëm

“Me hapa të matur”, Rama liron një nga masat
x

Rajoni

“Është duke u mjekuar në klinikën infektive”, zyrtari i lartë i qeverisë infektohet me koronavirus (EMRI)

“Është duke u mjekuar në klinikën infektive”,

Koronavirusi ka prekue edhe sekretarin e ministrisë së Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor në Serbi, Branisllav Blazhiç, shkruan B92.

Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë ministri i Planifikimit Hapësinor, Goran Trivan, i cili tha se Bllazhiq është dërguar në klinikën e sëmundjeve infektive në Beograd.

“Është duke u mjekuar në klinikën infektive, gjendja e tij shëndetësore është stabile”, ka shtuar Trivan.

Kujtojmë që Bllazhiq është nga Kikinda, që konsiderohet si qyteti i epiqendrës së epidemisë së koronavirusit në Serbi.