BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Rajoni

“Është e rëndësishme të kemi një marrëdhënie të mirë me BE-në, por tani detyra jonë është të...”/ Paralajmërimi i fortë nga presidenti Vuçiç: Një dimër shumë i vështirë e pret botën

“Është e rëndësishme të kemi një

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar sot se Serbia nuk i është bashkuar asnjërës prej 23 deklaratave të BE-së kundër Rusisë.

Pas hapjes së Panairit Ndërkombëtar të Bujqësisë në Novi Sad, ai tha se detyra e tij si president i Serbisë është të kujdeset për Serbinë dhe jo për BE-në.  

“Pasi të bëhemi anëtare të BE-së, do të kujdesemi edhe për këtë. Është shumë e rëndësishme të kemi një marrëdhënie të mirë me BE-në dhe të jemi në rrugën evropiane, por tani detyra jonë është të kujdesemi për vendin tonë, të ofrojmë ushqim dhe energji të mjaftueshme, të kujdesemi për integritetin dhe Kushtetutën e vendit tonë. vendi. Mendoj se po e bëjmë në një mënyrë shumë, shumë të mirë. Një dimër shumë i vështirë e pret gjithë botën dhe njerëzit këtu nuk e shohin, sepse asgjë nuk mungon dhe kriza në thelb nuk ndihet”, tha Vuçiç duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve.

Vuçiç vlerësoi se nëse diçka nuk ndryshon në konfliktin në Evropën Lindore, pothuajse një e katërta e botës do të ketë nevojë për sasi elementare të ushqimit, gjë që do të krijojë probleme të reja.

“E pyeta kryeministrin Orban nëse mund të ruanim një pjesë të energjisë në Hungari, sepse nuk kemi kapacitet dhe ai më tha brenda sekondave se nuk kishte probleme. Nëse Hungarisë i mungon diçka, dhe ata kanë gjithçka mjaftueshëm, por nëse diçka mungon, Serbia është këtu, dhe nëse na mungon diçka, ftesa e parë do të jetë në Budapest dhe ne do të vazhdojmë ta ndërtojmë atë partneritet”, tha Vuçiç në hapjen e Panairit Ndërkombëtar Bujqësor me kryeministrin hungarez Viktor Orban.

 

Më të lexuarat