BREAKING NEWS

Menjëherë pas ceremonisë së betimit, Biden bën lëvizjen e parë si President i SHBA-ve: Nuk duhet të humbasim kohë!

Menjëherë pas ceremonisë së betimit, Biden bën
x

Rajoni

Shtetasi i Maqedonisë së Veriut bën veprimin e papritur para se të hyjë në Kosovë

Shtetasi i Maqedonisë së Veriut bën veprimin e papritur para se

Një shtetas i Maqedonisë së Veriut është ndalur në pikën kufitare Vërmicë, sepse nuk ka poseduar test për koronavirus. I njëjti është sjellur kundër protokolleve dhe ka tentuar të kalojë kufirin.

Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 17:30.

“Raportohet se i dyshuari mashkull shtetas i Maqedonisë së Veriut gjatë kontrollës nuk ka poseduar testin për kovid 19, i njëjti nuk ka zbatuar urdhrat e zyrtareve policor. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori publik”, thuhet në raportin policor.