BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga drejtimi i PD, akuzon dyshen Meta-Berisha si skenaristë dhe regjisorë të foltores antiamerikane

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga
x
BREAKING NEWS

Drafti/ SHBA zgjeron gamën e zyrtarëve që mund të shpallen “non grata”, nga politikanët trafikantë, tek ata që ushtrojnë presion ndaj drejtësisë

Drafti/ SHBA zgjeron gamën e zyrtarëve që mund të shpallen
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja çfarë di unë për lidhjet e Berishës me komunizmin, nga emërimi sekretar partie, tek aleanca me Ramizin

Muharrem Xhafa: Ja çfarë di unë për lidhjet e
x

Rajoni

Shteti fqinj merr vendimin e rëndësishëm për personat e vaksinuarit

Shteti fqinj merr vendimin e rëndësishëm për personat e

Ministri grek i Shëndetësisë, Thanos Plevris njoftoi se favorizimet e reja për personat e vaksinuar do t'i përjashtojnë ata nga kufizimet aktuale të lëvizjes.

Të vaksinuarit do të jenë në gjendje të lëvizin më lirshëm, përfshirë në të ashtuquajturat "zona të kuqe" të vendit.

Disa e kanë quajtur lëvizjen dëshmi se “qeveria po dështon me programin e saj të vaksinimit dhe se po përdor aplikimin e masave ndëshkuese kundër atyre që shteti nuk arriti t'i bindë për t'u vaksinuar”.

Mesazhet që qeveria po përpiqet të përcjellë është se ata që janë të vaksinuar do të gëzojnë një "kthim në normalitet" dhe se është e paimagjinueshme të imponohet një bllokim i ri i përgjithshëm për vendin.

Kreu i opozitës Alexis Tsipras i ka kërkuar kryeministrit Kyriakos Mitsotakis në Parlament të japë përgjigje se pse Greqia tani ka një nga nivelet më të larta të vdekshmërisë në BE.

Në një postim në Facebook, Tsipras tha "taksa e gjakut është shumë e rëndë. Ne nuk mund të vazhdojmë kështu", shtoi ai.

Në përgjigje, një zëdhënës i qeverisë ka pranuar se numri i lartë i vdekjeve ishte një fakt jashtëzakonisht i trishtuar dhe për të ardhur keq. "Kur të shpjegohet shkencërisht dhe kur të ketë vend për shpjegime politike, qeveria do të mbajë qëndrim”, ishte përgjigja zyrtare e Qeverisë.

Më të lexuarat