BREAKING NEWS

Sa do bjerë ekonomia pas krizës së COVID-19? Rama i befason të gjithë me përgjigjen e tij

Sa do bjerë ekonomia pas krizës së COVID-19? Rama i befason
x

Rajoni

Shtohen bilanci i të prekurve në Kosovë, disa mjekë hyjnë në karantinë pas kontaktit me një rast pozitiv

Shtohen bilanci i të prekurve në Kosovë, disa mjekë

8 raste të reja u shënuan në Kosovë gjatë një dite, duke e çuar totalin në 79.

Testi u është bërë rreth 90 personave, ku prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 8 individë.

Ndërkohë, drejtori i Klinikës së Biokimisë dhe 5 pjesëtarë të tjerë të kësaj klinike janë futur në vetizolim, pasi kanë pasur kontakt me një person pozitiv me Covid-19.

Shemsi Veseli deklaroi se kontakti i parë me një prekur ishte premten dhe që nga ajo ditë janë futur në vetizolim. Ai bëri thirrje që atyre dhe stafit t’u bëhet tamponi, për të mësuar nëse janë të infektuar, në të kundërt të vijojnë normalisht punën.