BREAKING NEWS

Udhëtoi drejt Dubait, kryeministri Rama jep lajmin fantastik për gjithë shqiptarët: Sot firmosëm marrëveshjen për...(VIDEO)

Udhëtoi drejt Dubait, kryeministri Rama jep lajmin fantastik për
x

Rajoni

Shtohen rastet me të prekur në Kosovë, rritet numri i personave të infektuar me koronavirus

Shtohen rastet me të prekur në Kosovë, rritet numri i personave

Edhe tetë raste të tjera me Covid-19 janë regjistruar në Kosovë, duke e çuar numrin në 71 të infektuar.

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar 34 mostra të marra të rasteve të shtruara në Klinikën Infektive dhe nga terreni, prej tyre 8 kanë rezultuar pozitive.

Nga data 08.02.2020 deri me 25.03.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 766 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre gjithsej 71 raste kanë rezultuar pozitive, me një rast të vdekjes i një të moshuari 82 vjeç.