BREAKING NEWS

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës, reagon Met Rrumbullaku

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës,
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Shpërthimet në veri të Kosovës, publikohen pamjet e objektit të shkatërruar, dyshohet se...

VIDEO/ Shpërthimet në veri të Kosovës, publikohen pamjet e
x
BREAKING NEWS

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet shkaku kryesorë, dyshohet se biznesmeni i njohur...

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon performancën, ja veprimi që bën Vuçiç (FOTO)

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon
x
BREAKING NEWS

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep shpresë: Nuk duhet pritur fundi

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të shmangen spekulimet dhe...

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të
x
BREAKING NEWS

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e mirë për Shqipërinë

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen
x

Rajoni

Shtohen tensionet/ A do të takohen Erdogan dhe Mitsotakis në Pragë? Flet zëdhënësi i qeverisë greke dhe tregon çfarë pritet

Shtohen tensionet/ A do të takohen Erdogan dhe Mitsotakis në

Teksa tensionet mes Greqisë dhe Turqisë po vijojnë të rriten, duket se Turqia po tenton të aktivizojë një memorandum që në thelb sipas zëdhënësit të qeverisë greke, Yiannis Oikonomou është joaktiv.Oikonomou shtoi se Turqia po përpiqet të ndërtojë një realitet rreth diçkaje që është e paligjshme.

“Nuk është hera e parë që Turqia po injoron ndërkombëtarët dhe e bën diçka fakt të kryer. Turqia po përpiqet të ndërtojë një realitet rreth diçkaje që është e paligjshme”, ka thënë ai, duke shtuar se kjo cënon të drejtat sovrane të vendeve të tjera.

I pyetur për mundësinë e një takimi mes Mitsotakis dhe Erdogan në Pragë , ai theksoi se nëse pala turke kërkon një takim, pala greke do ta vlerësojë atë. “Besoj se do të përgjigjet pozitivisht. Ishte Erdogan ai që tha, “Mitsotakis se është një zgjedhë. Megjithatë, përkohësisht nuk ka asnjë kërkesë”, tha Yiannis Oikonomou.