BREAKING NEWS

Përditësimi nga Ministria: Rriten rastet me koronavirus në Shqipëri, shkon në 16 numri i viktimave, një pacient ndërron jetë mëngjesin e sotëm

Përditësimi nga Ministria: Rriten rastet me koronavirus në
x

Rajoni

Shtohet bilanci me të prekur nga koronavirusi në Kosovë, orët e fundit u zyrtarizuan 26 raste me Covid-19

Shtohet bilanci me të prekur nga koronavirusi në Kosovë,

Orët e fundit në Kosovë u zyrtarizuan 26 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 61. Deri tani në këtë vend rezulton vetëm një viktimë.

Sipas të dhënave nga Klinika Infektive, aty janë hospitalizuar 24 pacientë me Covid-19.

18 të sëmurë janë në gjendje të qëndrueshme, 6 të tjerë kanë pasur gjendje më të rënduar shëndetësore dhe po trajtohen me oksigjen.

Pesë pacientë të tjerë janë të dyshuar në Covid-19 dhe në pritje të rezultateve të RT-PCR nga IKSHPKja.