BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Rajoni

Shtohet misteri/ Vrasja makabre e 20-vjeçares në sy të foshnjës së saj, dalin pyetjet që po ‘çmendin’ policinë greke për këtë ngjarje tronditëse

Shtohet misteri/ Vrasja makabre e 20-vjeçares në sy të

Rreth një muaj më parë Greqia u trondit nga vrasja makabre e 20-vjeçares Caroline  Crouch në sy të bashkëshortit dhe foshnjës së saj. Mirëpo ndërkohë që kanë kaluar jo pak ditë nga kjo ngjarje e rëndë dhe pavarësisht përpjekjeve që po bën policia, ende nuk janë kapur autorët e kësaj krimit shokues.

Në një artikull të TaNea, hetuesit kanë ngritur disa pikëpyetje, të cilat vetëm po të marrin përgjigje do të ndihmojnë në zbardhjen e ngjarjes.

PYETJET E POLICISË:

Si ka mundësi që vrasësit të kishin përgatitur me detaje skenarin për të mos u kapur nga kamerat, por të harronin që të merrnin me vete materiale për të lidhur të zotët e shtëpisë?

Pse morën vetëm 15 mijë euro dhe asnjë send tjetër me vlerë nga banesa?

Si ka mundësi që viktima nuk ka në trup asnjë shenjë që të tregojë se ka luftuar me vrasësit e saj?

Pse autorët, megjithëse kaq të kujdesshëm, nuk morën me vete ose shkatërruan celularët e çiftit?

Pse nuk u gjetën gjurmë gishtash, material gjenetik ose gjurmë dorezash në ngjitësin?

Pse mungon vetëm karta e kujtesës?

Më të lexuarat