BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Rajoni

Si në filma/ Video që po ‘thyen’ rrjetin, shihni si grabitësit futen në bankë dhe përdorin si ‘mburojë’ një grua

Si në filma/ Video që po ‘thyen’ rrjetin, shihni si

Policia greke nuk ka rënë ende në gjurmët e dy autorëve të grabitjes së bankës një ditë më parë në Greqi. Mediat helene kanë publikuar pamje nga brenda bankës, ku shihen dy personat e armatosur rëndë teksa kërcënojnë personelin.

Raportohet, se dy grabitësit kanë tërhequr nga banka 11 mijë euro dhe për t’u larguar, kanë përdorur një grua si “mburojë”.

Në pamje, ata shihen se kanë mbuluar fytyrën me maskë anti-COVID dhe janë veshur thjeshtë. Kujtojmë se grabitja, e ngjashme me ato të filmave, ka ndodhur rreth orës 11:35 sipas asaj lokale në qendër të Athinës.

Dy autorët hynë në bankë, nxorën kallashnikovët dhe terrorizuan punonjësit dhe klientët. Burime për median greke, protothema, bëjnë me dije se 10 persona janë shoqëruar për në komisariat, por nuk dihet nëse ata kanë lidhje apo dijeni për grabitjen.