BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Rajoni

Si skenë filmash! 4 shqiptarë grabisin kryebashkiakun e njohur, i lidhin familjarët me çarçafë dhe iu mbyllin gojën, zbardhet shuma e madhe e parave dhe bizhuterive që kanë marrë

Si skenë filmash! 4 shqiptarë grabisin kryebashkiakun e njohur, i

Katër shtetas shqiptarë kanë grabitur kryebashkiakun Nikiforos Lambrinos. Sipas burimeve nga mediat greke, grabitja e dhunshme është regjistruar në Malia, ku pre ra familja e Lambrinos, i cili ka qenë edhe biznesmen.

Lambrinos, gruaja dhe vajza e tij ndodheshin në banesë kur katër persona, të cilët dyshohet se janë shqiptarë, u futën brenda dhe i kërcënuan duke i vënë armën në kokë.

Sipas përshkrimeve të bëra nga vetë familjarët, dy nga autorët mbanin kapuça që mbulonin të gjithë fytyrën, ndërsa dy të tjerët mbanin kapuça nga xhupet që kishin veshur, si dhe maska mjekësore. Fillimisht ata hynë në dhomën e 25-vjeçares Fotini, e cila u tërhoq zvarrë. Pikërisht, ulërimat e vajzës zgjuan çiftin Lambrinos. Edhe këta të fundit ranë në duart e grabitësve.

Të tre anëtarët e familjes u lidhën me çarçafë dhe iu mbyllën gojën në mënyrë që procesi i vjedhjes të vijonte pa ‘zhurmë’.

Nga bisedat që autorët kanë bërë me njëri-tjetrin, familja e kryebashkiakut rrëfen se dyshohet se ata janë shqiptarë. Në total, katër hajdutët kanë arritur të marrin mbi 30 mijë euro, para kesh dhe bizhuteri. Tashmë hetimet kanë nisur dhe kamerat e sigurisë që ka shtëpia e zyrtarit janë çelësi për të zbardhur ngjarjen.