BREAKING NEWS

Atentati i bujshëm në ish-Bllok, zbardhen akuzat e Prokurorisë për Marviol Billon, Ervis Martinajn dhe partnerin e Elvana Gjatës

Atentati i bujshëm në ish-Bllok, zbardhen akuzat e Prokurorisë
x

Rajoni

Simboli i Pavarësisë merr tjetër pamje, këtë vit u dedikohet viktimave të dhunës seksuale gjatë konflikteve

Simboli i Pavarësisë merr tjetër pamje, këtë vit u

Monumenti i vendosur në qendër të Prishtinës, i cili simbolizon Pavarësisë e Republikës së Kosovës, “NewBorn” edhe këtë vit do të marrë pamje ndryshe.

Në 12-vjetorin e Pavarësisë autori i monumentit vendosi që ndryshimin i këtij monumenti t’ia kushtonte viktimave të abuzimit seksual gjatë konflikteve anembanë botës.

Ngjyra domunuese është e zeza, ndërsa shkronja “W” është dizajnuar me lule të ndryshme shumëngjyrëshe, të cilat shpërndahen edhe në shkronjat tjera të këtij monumenti.