Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Situatë dramatike në Maqedoni, mijëra qytetarë revoltë ndaj vendimit të Ivanov, "luftë" me policinë para Parlamentit

 Situatë dramatike në Maqedoni, mijëra qytetarë revoltë ndaj vendimit të Ivanov, "luftë" me policinë para Parlamentit

Postuar: 13/04/2016 - 22:15

Para Parlamentit të Maqedonisë situata po bëhet akoma më dramatike, pasi policia po përleshet me protestuesit, të cilët po tregojnë revoltën e tyre ndaj vendimit të fundit të Presidentit Ivanov, njofton Zhurnal.
 
Përleshja ka filluar pasi një grup protestuesish nga Parlamenti ishin nisur për tek selia e VMRO-së.
 
Sipas informacioneve, para Parlamentit po mblidhen gjithnjë e më shumë qytetarë derisa policia po përballet me protestuesit përfshirë këtu gra e pleq që po qëndrojnë para godinës.
 
Flitet se me gurrë është lënduar edhe një fotoreporter derisa nuk ka informacione nëse ka të lënduar protestues.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 07:54

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet ditën e sotme në një seancë të jashtëzakonshme plenare.

Postuar: 23/06/2019 - 19:59

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka publikuar ndryshimet në kabinetin e tij qeveri

Postuar: 22/06/2019 - 23:54

Nisma e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emanuel Macron, për një takim n

Postuar: 22/06/2019 - 20:31

Departamenti Amerikan i Shtetit ka deklaruar se SHBA vazhdon ta përkrahi dialogun mes Kosovës dhe

Postuar: 22/06/2019 - 15:30

Presidenti Hashim Thaçi i ka bërë përgjegjëse institucionet e Kosovës pse po dështon Samiti i P

Postuar: 21/06/2019 - 18:55

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, ka folur në lidhje me çështjen e heroit Go

Postuar: 21/06/2019 - 18:53

Propozim ligji për regjistrimin është lëshuar në procedurë parlamentare e cila do të zgjatë.