Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja
x

Rajoni

Situata e covid-19/ Vjen lajmi fantastik nga Maqedonia e Veriut

Situata e covid-19/ Vjen lajmi fantastik nga Maqedonia e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit Republika e Maqedonisë së Veriut ka regjistruar 11 raste të reja Covid dhe 3 viktima.

Sipas autoriteteve në vend, totali i të identifikuarve pozitiv me koronavirus është rritur në 14341 për një total prej 603 viktimash që prej fillimit të pandemisë, kurse numri i të shëruarve ka shkuar në më shumë se 11 mijë.

Kroacia ka raportuar se në 24 orët e fundit janë identifikuar me Covid 146 persona si dhe ka patur 2 vdekje nga infeksioni.

Sipas autoriteteve, totali i të identifikuave të prekur nga koronavirusi është 10 269 kurse numri i pergjithshëm i viktimave ka shkuar në 186 dhe mbi 7400 të shëruar.

Sipas të dhënave, Kroacia ka më shumë se 80 raste Covid për 100 mijë banorë.