BREAKING NEWS

Dosja e Adriatik Llallës, batërdi me pasurinë para largimit si Kryeprokuror dhe shtim dyshimesh për kërkesë azili në Gjermani

Dosja e Adriatik Llallës, batërdi me pasurinë para largimit si
x

Rajoni

Situata e koronavirusit në Greqi, raportohen mbi 1 mijë të infektuar brenda 24 orëve

Situata e koronavirusit në Greqi, raportohen mbi 1 mijë të

Gjatë 24-orëve të fundt në Greqi janë regjistruar 1044 raste të reja pozitive me Covid, 9 prej të cilët u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY  njoftoi se numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 105271. Ndërkohë që 600 pacientë po trajtohen të intubuar, 581 pacientë të tjerë janë liruar nga ICU.

Gjithashtu sot janë publikuar 85 vdekje të reja të regjistruara duke shkuar në 2406 vdekje gjithsej në vend.