BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Rajoni

Situata në Kosovë, analisti del me thirrjen e fortë: Kosova s'duhet të djegë të ardhmen për karrierën e Kurtit

Situata në Kosovë, analisti del me thirrjen e fortë: Kosova

Analisti Ervin Kulluri ishte i ftuar ditën e sotme në studion e ABC News ku veç situatës në KZAZ ai ka folur dhe në lidhje me takimin që do të zhvillohet ditën e e nesërme në Kosovë te ambasada amerikane ku do të marrin pjesë klasa të larta të rëndësishme.

Kulluri u shpreh se Kurti duhet të bashkëpunojë me ndërkombëtarët pasi i vetëm nuk do të fitojë asgjë.

Analisti tha se Kosova nuk duhet të djegë të ardhmen për karrierën e Kurtit dhe se pvr të negociuar duhet të marrësh dhe të japësh.

Zhvillimi i takimit ambasada amerikane, nga klasa të larta të rëndësishme ku pjesë do të jetë dhe Kurti dhe Osmani ku do të diskutohet për Asosacionin, por flitet dhe se Kurti dhe Vuçiç janë në cep. BE ka bërë një propozim dhe SHBA që e mbështet. Kurti po ec në rrugë të gabuar që prej 2020.

Ky po përdor radikalizëm me ndërkombetarët. Ai ka dy zgjedhje ta çlirojë Kosovën vetë ose me ndërkombëtarët. Kurti nuk mund ta çlirojë vetë. Kosova e fitoi pavarësinë me ndihmën dhe me ndërhyrjen e ndërkombëtarëve NATO. Kurti duhet të dëgjojë SHBA dh eBE dhe nuk duhet të luajtë me kartën, siç po luan ai me akrtën e naconalizmit. Ai po e dëmton shtetin e tij.Qartë dhe troç Kurti duhet të kuptojë diçka se për të negociuar duhet të japësh dhe të marrësh. Që t’i të marrësh diçka t madhe duhet të japësh diçka të vogël.

Albin kurti nuk duhet të fshihet por të zihet ballë për ballë dhe Vuçiç nuk duhet të luajë me dy porta dhe me perëndimin dhe me Rusinë. Qeveria shqiptare mund të ketë një qëndim në lidhje me situatën dhe ta nxisin Kurtin pvr të reaguat. SHBA duhet të dëgjohet, Kosova nuk duhettë djegë të ardhmen e saj për karrierën e zotit Kurti.