BREAKING NEWS

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja pse ndodhi sulmi me armë te zyrat e Top Channel

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin që arrestoi policin e RENEA-s

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të tjera largime nga listat e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të
x
BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x

Rajoni

Situata në Malin e Zi, Camaj tregon detajet e fshehura dhe del me kërkesën e veçantë: Shpresoj që për herë të parë një shqiptar të jetë pjesë e Gjykatës Kushtetuese

Situata në Malin e Zi, Camaj tregon detajet e fshehura dhe del me

I ftuar në emisionin “Ballkan Update” të gazetares Linda Karadaku  ka qenë Nikollë Camaj i LDSH në Malin e Zi. Camaj ka folur për situatën politike në Malin e Zi si edhe plotësimin e Gjykatës Kushtetuese.

Sipas tij plotësimi Gjykatës Kushtetuese është një lajm shumë i mirë për vendin pasi pritet të zgjidhen shumë çështje që kanë mbetur pezull, po ashtu vendi është pranë zgjedhjeve.

Për vendin i 4 në garë është një kandidat shqiptar dhe një boshnjak, sipas Camaj të dy i plotësojnë kushtet, por boshnjaku ka më shumë forcë në parlament.

“Është mirë që më fund u morën vesh për të plotësuar Gjykatën Kushtetuese, edhe për të zgjedhur shumë çështje në Gjykatë, por edhe për zgjedhjet.

Në garë kemi një shqiptar dhe një boshnjak, që plotësojnë kushtet për të qenë anëtar të 4.

Politika boshnjake ka më tepër peshë në parlament, ndërsa ajo shqiptare është më e pjekur. Shpresoj që për herë të parë një shqiptar të jetë pjesë e Gjykatës Kushtetuese” tha Camaj.

Sa i përket zgjedhjeve presidenciale që po afrojnë në Malin e Zi dhe problemeve që kanë dalë me listat, Camaj shpjegoi se listat kanë probleme pasi nuk janë updetuar për 30 vite.

Ai shtoi se sipas gjasave edhe këtë herë do të shkohet në zgjedhje po me këto lista edhe pse rezultati që do të dali nga këto lista mund të vihet në dyshim.

 

Më të lexuarat