BREAKING NEWS

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re doktoresha e njohur (Emri)

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x

Rajoni

Situatë alarmante prej koronvirusit në Maqedoninë e Veriut, për herë të parë numër dyshifror i viktimave në një ditë

Situatë alarmante prej koronvirusit në Maqedoninë e Veriut,

Situata prej koronavirusit në Maqedoninë e Veriut është bërë shqetësuese. Në 24 orë ndërruan jetë 11 persona nga COVID-19, numri më i madh dhe për herë të parë dyshifror i viktimave, që prej fillimit të epidemisë para katër muajve, duke e çuar totalin në 233 jetë të humbura.

Raste të reja të konfirmuara janë 185 nga 1364 testime, ndërsa më shumë se gjysma (96) janë në Shkup. Numri i të diagnostikuarve arriti në 5005.

Në mesin e të infektuarve janë edhe kryebashkiaku i Shkupit, Petre Shilegov dhe e ëma e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski.