BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x
BREAKING NEWS

Rama mbledh në “Vilën 30” ambasadorët e huaj, zbardhet arsyeja e takimit

Rama mbledh në “Vilën 30” ambasadorët e huaj,
x
BREAKING NEWS

“Një kafe, ose do përfundoni në komisariat”/ U kërkonte para qytetarëve, Policia e Shtetit merr vendimin drastik për efektivin, në hetim edhe... (Emrat)

“Një kafe, ose do përfundoni në komisariat”/ U
x

Rajoni

Situatë e tensionuar! “Do shfaq të gjitha deklaratat dhe kërcënimet”/ Dendias ‘vë në lëvizje’ menjëherë BE-në: Kjo ka arritur në një nivel të paprecedentë

Situatë e tensionuar! “Do shfaq të gjitha deklaratat dhe

Kërcënimet e Turqisë ndaj Greqisë, që po vënë në pikëpyetje sovranitetin e ishujve, do të prezantohen nga ministri i Jashtëm Nikos Dendias në takimin jozyrtar të ministrave të jashtëm të BE-së në kuadër të Javës së 77-të të Nivelit të Lartë të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

“Ne do të diskutojmë këtu me kolegët e mi ministra të jashtëm, në funksion të Asamblesë së Përgjithshme të OKB -së , para së gjithash për Ukrainën dhe zhvillimet pas kundërsulmit të Ukrainës. Por gjithashtu, do të kem mundësinë t’u tregoj kolegëve të mi një sërë njoftimesh, deklaratash, kërcënimesh të Turqisë kundër ???????? përfshirë sovranitetin e ishujve të Egjeut.

Do shfaq dhe deklarata e kërcënimet e Turqisë ndaj Greqisë, duke përfshirë edhe çështjen e sovranitetit të ishujve të Egjeut. Sepse kjo tashmë ka arritur në një nivel të paprecedentë, duke përbërë një kërcënim të qartë, real ndaj sovranitetit të Greqisë ”, nënvizoi Dendias në një deklaratë për mediat.

Më të lexuarat