BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Rajoni

SKANDAL/ Zbulohet si oficeri i lartë i policisë planifikoi me një të burgosur 'eliminimin' e drejtoreshës së burgut, i kërkoi video intime

SKANDAL/ Zbulohet si oficeri i lartë i policisë planifikoi me një

Oficeri i policisë i kërkoi të dënuarit që të gjente menjëherë një video të tij me drejtoreshën e burgut në momente private për të “dëmtuar” prestigjin e saj.

Tronditja është shkaktuar në Qipro, nga një zbulim i gazetës “Politis”, sipas së cilës një oficer i lartë i policisë, ka folur me një të burgosur që vuante dënimin me burg për trafik droge dhe i kërkonte atij një video me momente personale të Drejtoreshës së Përgjithshme të Burgjeve.

Sipas publikimit, punonjësi i Policisë i ka kërkuar të dënuarit që të gjente menjëherë një video të tij me drejtoreshën e Burgut në momente personale për ta “djegur”. Sipas mesazheve në Telegram, ai kishte informacione se Drejtoresha e Burgjeve do të shkonte në një pozicion tjetër dhe kështu donte ta godiste. Duhet theksuar se presidenti qipriot Nikos Anastasiadis i kishte propozuar dy herë drejtoreshës së Burgjeve Anna Aristotelous marrjen e Ministrisë së Mbrojtjes dhe ajo vetë e kishte refuzuar.

Drejtoresha e burgjeve konfirmoi informacionin dhe deklaroi se do t’i bënte një ankesë zyrtare Prokurorit të Përgjithshëm duke kërkuar emërimin e një hetuesi të pavarur penal dhe disponueshmërinë e oficerit.

Në bisedat mes oficerit dhe të burgosurit ka raportime për ryshfet dhe tentativë për diskreditim të burgjeve.
Duhet theksuar se Burgjet Qendrore të Qipros nën drejtimin e zonjës Aristoteli janë bërë model dhe janë prezantuar në një dokumentar të fundit të Netflix-it në mesin e pesë burgjeve më humane në botë.