BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x
BREAKING NEWS

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me
x

Rajoni

Skandaloze! Nënkryetari i bashkisë rreh kolegen dhe e bën për spital, zbardhen detajet

Skandaloze! Nënkryetari i bashkisë rreh kolegen dhe e bën

Një akt dhune ka ndodhur në zyrat e institucioneve në Greqi, ku nënkryetari i bashkisë Mandra ka dhunuar një tjetër nënkryetare bashkie.

Ngjarja ka ndodhur të mërkurën e kaluar, kur nënkryetari i bashkisë ka sulmuar dhe goditur me grusht nënkryetarin e Financës, teksa ndodhej në zyrën e sekretarit të përgjithshëm.

Ngjarja ka ndodhur para syve të sekretarit të përgjithshëm dhe drejtorit të Bashkisë dhe ka bërë që nënkryetarja e bashkisë të transferohet fillimisht në Qendrën Shëndetësore Elefsinë dhe më pas në Spitalin e Përgjithshëm të Nikaisë “Agios Panteleimon”.

Mediat greke raportojnë se ajo ka bërë padi kundër autorit. Më pas nënkryetari është dorëhequr, duke thënë se një vendim të tillë po e merr për “arsye personale”, pa përmendur ngjarjen.

Sapo kryebashkiaku , Kristos Stathis, i njoftuar për ngjarjen, ka urdhëruar shkarkimin e nënkryetarit nga detyra dhe në datën 23 qershor (në të njëjtën ditë me dorëheqjen), ka marrë vendimin përkatës.

“Ai ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënkryetares së Bashkisë, duke sjellë si pasojë dëmtimin e saj, gjë e cila vërtetohet nga raportet mjekësore të Qendrës Shëndetësore Elefsina dhe Spitalit Shtetëror Nikaia, Pire. Fakti që sjellje të tilla janë krejtësisht në kundërshtim me parimet dhe qëndrimet e Autoritetit Bashkiak, pasi ne besojmë se ata që mbajnë poste publike jo vetëm duhet t’i justifikojnë me sjelljen e tyre, por edhe të jenë shembull për të tjerët”, thuhej në vendim. 

Më të lexuarat