BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Rajoni

Skenari që po terrorizon Serbinë, ja çfarë shkruhet për shqiptarët në mesazhin që njoftojnë mediat serbe për bombat e vendosura në Beograd

Skenari që po terrorizon Serbinë, ja çfarë shkruhet

Dje në Serbi ka plasur debati se bombat në Beograd janë me skenarin që ukrainasit dhe shqiptarët janë bashkuar kundër serbëve. Mediat serbe kanë raportuar për bomba të vendosura në disa lokacione në Beograd. Sipas këtij portali, ndër lokacionet e përmendura janë qendrat tregtare, konviktet e studentëve, muzetë, por edhe ambasadat e Rusisë dhe Kinës. Në e-mailin e tyre ka mbërritur një mesazh me këtë përmbajtje: “Nuk do të rrimë duarkryq derisa Rusia të ther njerëzit dhe të shkatërrojë vendin. Serbët janë bashkëfajtorë në shkatërrimin e vendit tim dhe për këtë arsye ne kemi bashkuar forcat me shqiptarët për të minuar këto lokacione në Beograd”, thuhet në e-mail, pasuar nga një listë e bombave: Muzeu Zepter, Kopshti Zoologjik i Beogradit, Kulla Nebojsa, Muzeu Kombëtar, Muzeu i Historisë së Jugosllavisë, Qendra Tregtare Raji?eva, Shtëpia Studentore "Karaburma", Shtëpia Studentore "Patris. Lumumba", Shtëpia Studentore "Mika Mitrovi?", Akademia Ushtarake, Shtëpia e Presidentit, Ambasada Bjelloruse, Ambasada Ruse , Ambasada Kineze, TC KARABURMA, Ada Mall, BIG Rakovica - Qendra tregtare, qendra tregtare Banjica, Doke pranë Ada Ciganlija, qendra tregtare Beo, stadiumi i qendrës tregtare, Stadiumi Rajko Mitic, FC Obilic, Stadiumi FC Vozdovac, Olympus, Stadiumi Rinor i Yllit të Kuq të FC, Qendra Tregtare Kineze, Ura e Pançevës, Ura Mihajla Pupina, Ura e Brankos, Ura e Adës, Ura e Re Hekurudhore,Stacioni i ri hekurudhor i Beogradit, aeroporti i Beogradit, stacioni i vjetër hekurudhor i Beogradit, stacioni hekurudhor i Danubit, degët e Air Serbia, degët e Turkish Airlines. Përveç zërave  që e besojnë, ka të tjerë zëra në  Serbi që thonë të kundërtën. Sasha Jankoviq, ish-Mbrojtësi i Qytetarëve, i tha Danasit se asgjë nga ky mesazh nuk duhet të jetë ashtu siç është shkruar, sepse jo vetëm ka luftë me armë, por edhe një luftë speciale psikologjike në të cilën lejohet çdo gënjeshtër, dhe përveç Rusisë dhe Ukraina, të tjerët mund të përdorin situatën dhe të arrijnë qëllimet e tyre.