Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë Ramës dhe Bashës: Ju jeni pala përgjegjëse, mos harroni marrëveshjen e ...

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë
x

Rajoni

“Sllobodan Millosheviçi është gjallë dhe jeton në Rusi”, profesori i njohur serb del me deklaratën ‘bombë’: Ja kush po e mbron!

“Sllobodan Millosheviçi është gjallë dhe jeton

Jo të pakta kanë qenë rastet kur është përfolur se ‘i tmerrshmi’ Sllobodan Millosheviçi është ende gjallë.

Një deklaratë e tillë ka ardhur sërish sëfundmi nga profesori serb Velimir Abramoviq, i cili pretendon se Millosheviç është gjallë dhe jeton në Rusi. Sipas tij, fuqitë e mëdha i mbrojnë njerëzit e tyre. Një nga pikat kyçe ku ai e bazon pretendimin e tij është fakti se nuk dihet personi që bëri autopsinë e ish-presidentit famkeq serb.

“Ku është Millosheviçi dhe Mira, ky çift bashkëshortor. Millosheviçi asnjë fjali gabim nuk e ka thënë . Por debatoi me disa dëshmitarë, është tallur dhe ka shkuar në Rusi. Pse ku është Millosheviqi ndoshta është në Pozharevc, kush e ka bërë atë obduksion, kush i ka konstatuar të gjitha këto. Kuptohet e forcat e mëdha duhet ti mbrojnë njerëzit e tyre, që të tjerët të punojnë për ta.

Po t’i hidhnin në miniera askush s’do të punonte. Çfarë të duhen parat nëse më vrasin. Dhe duhet njeriun ta mbroni dhe kur ta mbroni, atë të radhës si sekretin më të madh, pi kafen me Milosheviçin. A do të punosh? Si jo, ju jeni të vërtetët . Familjen e keni mbrojtur, parat i keni marrë çfarë doni pra?”, u shpreh ai për një televizion serb.