BREAKING NEWS

Bilanci ditor/ 90 raste të reja me COVID-19, Ministria e Shëndetësisë del me thirrjen e fortë dhe zbulon ku u identifikuan të prekurit (HARTA)

Bilanci ditor/ 90 raste të reja me COVID-19, Ministria e
x

Rajoni

“Sot për ty të gjithë i kemi sytë e njomë”/Albin Kurti mesazh prekës për Nexhmije Pagarushën

“Sot për ty të gjithë i kemi sytë e

Kryeministri i Kosovës shprehu fjalët më të sinqerta ngushëlluese për ndarjen nga jeta të këngëtares Nexhmije Pagarusha.

Në një postin në “Facebook”, Kurti e cilësoi vdekjen e Pagarushës një humbje të madhe për të gjithë popullin dhe muzikën”.

“Sot për ty të gjithë i kemi sytë e njomë! Bilbili na la. Këngët e saj po më sillen nëpër kokë. Zëri i saj s’pushon. Mes pak minutave të lirë nga takimi në takim, po e gjej veten duke menduar rreth këtyre këngëve.

Nexhmije Pagarusha, talentja e papërsëritshme muzikore, la pas vetes plot 5 albume e 88 këngë. Më shumë vepra se vite jete. Secila këngë më e mirë se tjetra.

Ngushëllime të gjithë artdashësve. Kjo është humbje e madhe për gjithë popullin e për muzikën”, -shkroi Kurti.