Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmi në Srebrenicë, Serbia notë proteste Bosnjës: Vuçiç u përul para viktimave, bëri një hap më tej në marrëdhëniet e rajonit

 Sulmi në Srebrenicë, Serbia notë proteste Bosnjës: Vuçiç u përul para viktimave, bëri një hap më tej në marrëdhëniet e rajonit

Postuar: 11/07/2015 - 19:59

Ministria e Punëve të Jashtme e Serbisë i ka dërguar notë proteste Bosnjës dhe Hercegovinës për shkak të sulmit ndaj kryeministrit të Serbisë sot në Potoçari në Srebrenicë.
 
“Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me prezencën e tij ka treguar gatishmëri që t’u përkulet viktimave në Srebrenicë dhe të bëjë një hap më tutje në marrëdhëniet në rajon, çka presim edhe nga vendet tjera ta bëjnë këtë. Nga zyrtarët e Bosnjës dhe Hercegovinës presim që ta dënojnë publikisht tentativën për vrasjen ndaj kryeministrit të Serbisë”, thuhet në notën e MPJ të Serbisë.
 
Ministri i Punëve të Jashtme të Bosnjës dhe Herecegovinës, Igor Crnadak, të cilit i është dërguar nota e protestës, ka dënuar ashpër sulmin ndaj kryeministrit të Serbisë.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 22:52

Sekretari Pompeo takoi të martën në New York, presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në një drekë pune në të cilën diskutuan për bisedimet ndërmjet Serbisë dhe Kosovës dhe anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Evropia

Postuar: 20/08/2019 - 17:41

Një grua nga Kosova është gjetur e pajetë në një pus.

Postuar: 20/08/2019 - 16:29

Kryetari i Komunës së Leposaviqit në Veri të Kosovës, Zoran Todiç, është rrahur nga disa persona

Postuar: 20/08/2019 - 15:22

Takimi në Sarajevë ndërmjet anëtarëve të presidencës trepalëshe, Shefik Xhaferovic, Zhelko Koms

Postuar: 20/08/2019 - 15:17

Ministri në dorëheqje i Tregtisë dhe Industrisë i Kosovës, Endrit Shala dhe ministri i Ekonomis

Postuar: 20/08/2019 - 15:10

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka takuar sot kreun e Nisma-s, Fatmir Limaj me të cilin

Postuar: 20/08/2019 - 15:08

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka përgëzuar kancelaren gjermane, Angela Merkel për ri