Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmohet autobusi i linjës Vjenë-Prishtinë në Serbi

Postuar: 19/03/2017 - 22:05

Autobusi i linjës Vjenë-Prishtinë është sulmuar me gurë në Krushevac të Serbisë. Raportohet se nga sulmi ka pasur vetëm dëme materiale.

Sipas pronarit të kompanisë së autobusëve, Bexhet Bici, ky nuk është rasti i parë që autobusët e kësaj kompanie janë sulmuar në Serbi.

Bici ka thënë për KTV-në se kompania ka njoftuar edhe policinë në Krushevac, por policia, nëpërmjet një justifikimi absurd, është përgjigjur se është fundjavë dhe nuk mund të bëjnë asgjë për këtë rast.

Bici ka thënë se janë të shqetësuar për këto sulme që po u ndodhin, ndërsa ka shtuar se kanë nisur një autobus nga Prishtina për t’i marrë udhëtarët.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Greqi, policia liron 13 emigrantë të mbajtur peng nga trafikuesit

Postuar: 16/01/2018 - 16:37

Policia në veri të Greqisë ka arrestuar sot dy pakistanezë të dyshuar si trafikantë emigrantësh, të cilët po mbanin peng 13 emigrantë teksa kërkonin shpërblesën nga të afërmit e tyre në vendet e origjinës.
 
Vëllai i Ivanoviç: E vërteta e vrasjes do të varroset bashkë me të

Postuar: 16/01/2018 - 15:51

Miroslav Ivanoviç, vëllai i politikanit të vrarë Oliver Ivanoviç, gjatë një deklarate për Sputnik tha se ai nuk e kishte marrë seriozisht kur makina e tij u vu në zjarr disa k
Vrasja e Ivanoviç, shpërthen në lot për ministri serb: Ishte më i sigurt në burg

Postuar: 16/01/2018 - 15:47

Ministri serb i Tregtisë dhe Turizmit Rasim Ljajiç, duke folur para kamerës për vrasjen e Oliver Ivanoviç, nuk ka mundur t’i ndalë lotët.
 
Daçiç: Vrasja e Ivanoviç akt terrorist, rrezikon stabilitetin e rajonit

Postuar: 16/01/2018 - 15:42

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka reaguar pas vrasjes së Oliver Ivanoviç në veri të Mitrovicës, duke e komentuar rastin si akt të rrezikshëm terrorist q
Këshilli i Sigurisë i Kosovës mblidhet pas vrasjes së Oliver Ivanoviç

Postuar: 16/01/2018 - 15:40

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur sot në orën 18:00 mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, për të diskutuar për situatën e përgjithshme të sigurisë në vend pas
Vuçiç i kërkon UNMIK dhe EULEX që edhe Serbia të përfshihet në hetimin e vrasjes së Ivanoviç

Postuar: 16/01/2018 - 15:36

Presidenti serb Aleksander Vuçiç ka mbajtur konferencë për media pas vrasjes së Oliver Ivanoviç mëngjesin e sotëm në Veri të Mitrovicës, ku tha se kërkon që Serbia të përfshih
Qeveria e Kosovës dënon vrasjen e Ivanoviç

Postuar: 16/01/2018 - 15:20

Qeveria e Kosovës e dënoi soty aktin e vrasjes së politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviç, duke vlerësuar se kjo vrasje e sfidon sundimin e ligjit dhe çdo përpjekje për të