Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmohet autobusi me shqiptarë në Serbi

Postuar: 09/09/2018 - 20:45

Një autobus i Kosovës është sulmuar në territorin e Serbisë këtë të dielë.

Autobusi që po kthehej nga Gjermania, është qëlluar me gurë nga persona të paidentifikuar. Fatmirësisht përveç dëmeve materiale nuk raportohet për persona të lënduar.

Shenja e një guri të hedhur dallohet në xhamin e parë të autobusit të linjës Koln-Prishtinë.

Gjatë ditës së sotme tensione ka patur edhe në veri të Kosovës, gjatë vizitës së presidentit serb Aleksander Vuçiç aty.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 21:31

Albin Kurti i ftuar në “Real Story” ka folur për planin për të ndërtuar qeverinë e re. Kurti u shpreh se negociatat mes dy partive kanë filluar por arritja e një plani të përbashkët është ende larg.

Postuar: 17/10/2019 - 21:13

Ish-kryeministri i Kosovës nuk e ka mohuar se dëshiron të bëhet president i Kosovës ,teksa shtoi

Postuar: 17/10/2019 - 19:26

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, ka reaguar pas takimit të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin

Postuar: 17/10/2019 - 15:18

Për shkak të situatës politike në vend, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që t

Postuar: 17/10/2019 - 15:08

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ka deklaruar se nëse BE nuk jep datë për të nis

Postuar: 17/10/2019 - 15:05

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka dalë me një deklaratë pas reagimit rreth një fotogra

Postuar: 17/10/2019 - 14:56

Lëvizja Vetëvendosje përmes një deklarate ka porositur presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç