Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmohet fizikisht gazetarja shqiptare, ishte duke realizuar një lajm për kazinotë

Postuar: 07/11/2019 - 19:13

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në Kosovë, ku gazetarja e "Klan Kosovës", Mejreme Gashi, është sulmuar fizikisht nga një person në fshatin Karaçevë të Kamenicës.

Sipas mediave kosovare Gashi ishte duke realizuar një kronikë mbi aktivitetin e disa kazinove në këtë fshat, por është përballur me dhunën e një personi në kazino.

Mësohet se edhe ekipi i "Klan Kosovës", që ishte bashkë me gazetaren, është sulmuar nga personi në fjalë, i cili ende nuk është identifikuar.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 14:46

Dua të besoj se Evropa shumë shpejt do ta kuptojë gabimin që e ka bërë me Maqedoninë e Veriut dhe dua të besoj se shumë shpejtë do të ndryshohet vendimi, sepse ky vendim nuk është i përhershëm.

Postuar: 14/11/2019 - 08:56

Ditën e sotme, do t’i jepet lamtumira e fundit regjisores së njohur Arzana Kraja, e cila u

Postuar: 14/11/2019 - 08:32

“Parimi bazë në procesin e anëtarësimit është: secili sipas arritjeve në reforma.

Postuar: 14/11/2019 - 07:34

Kryetari i partisë më madhe të zgjedhur në Kosovë, Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë dj

Postuar: 13/11/2019 - 23:30

Një nga figurat kryesore të LDK-së, Vjosa Osmani, tha se do të bindë kryeministrin Edi Rama që të

Postuar: 13/11/2019 - 22:31

xVjosa Osmani ka folur për postin e saj që do ta ketë pas formimit të qeverisë mes LDK-së dhe VV&

Postuar: 13/11/2019 - 19:00

Manovrat e përbashkëta anti-ajrore mes Rusisë e Serbisë do të jenë një event i përvitshëm, tha