BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x

Rajoni

Surpriza të pakëndshme nga Greqia, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit

Surpriza të pakëndshme nga Greqia, ja sa raste të reja janë

Ministria e Shëndetësisë së Greqisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar pozitivë me koronavirus 2,198 raste të reja, nga të cilat 21 u zbuluan pas kontrolleve në kufijtë hyrës të shtetit.

Kështu numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 76,403, nga të cilat 53.9% janë burra.

4,675 (6.1%) konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 19,638 (25.7%) kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.

400 qytetarë grekë po trajtohen me intubim. Mosha e tyre mesatare është 65 vjeç. 126 (31.5%) janë gra dhe pjesa tjetër janë burra.

79.5% e pacientëve të intubuar kanë një sëmundje themelore ose janë 70 vjeç ose më të vjetër. 383 pacientë janë liruar nga ICU.

Po ashtu kanë humbur betejën me koronavirusin 59 pacientë, duke e cuar numrin e viktimave në 1165. 473 (40.6%) gra dhe burrat e tjerë.